Tartine Bread - Chad Robertson

„Najkrajšia kniha o chlebe, ktorá bola doteraz vydaná...“ – The New York Times

Môžeme doručiť do:
5.3.2024
Skladom
Kód: 978-0-8118-7041-2
€35,50 –24 % €26,90
Kategória: Knihy o pečení
Hmotnosť: 1.3 kg
tartine bread1
€35,50 –24 %

Tartine Bread je úžasná kniha pre domáceho aj profesionálneho pekára. Pochádza od Chada Robertsona, muža, ktorého mnohí považujú za najlepšieho pekára chleba v Spojených štátoch, spolumajiteľa legendárnej sanfranciskej pekárne Tartine Bakery. 

Chad vyvinul svoj jedinečný chlieb počas dvoch desaťročí prípravy u najlepších remeselných pekárov vo Francúzsku a Spojených štátoch, ako aj experimentovaním vo vlastných zariadeniach. Čitatelia knihy budú prekvapení, aké je to celé jednoduché.

Z knihy sa dozviete, čo znamená pre Chada cesto, pečenie a chlieb. Vysvetlí presný postup, ako pripraviť a upiecť základný vidiecky, dlho fermentovaný chlieb, ako upiecť rustikálnu pizzu alebo focacciu. Nájdete v nej aj recepty na rôzne druhy celozrnných a ražných chlebov, jeho legendárnych bagiet a fougasse. Dozviete sa o postupe pri príprave pekárskych sladkostí ako napríklad maslový croissant, anglické muffiny, brioška, wafle alebo bábovka.

Zaujímavá je kapitola o využití staršieho chleba. Inšpirujte sa, ako pripraviť rôzne fantastické šaláty, do ktorých pridáva domáce chlebové omrvinky alebo krutóny. Samostatná časť je o bruschettách, sendvičoch a toastoch. Samozrejme nemôže vynechať také recepty, ako je raclette, ukladané sardinky s chlebom, hummus, paštéta, chladené consommé s chlebovými vojačikmi, gazpacho, kastílska cesnaková polievka, francúzska cibuľačka, vietnamské bánh-mi, tuniská raňajková polievka, savory bread pudding alebo káva affogato s karamelizovanými krutónmi.

 

Jazyk: anglický

Počet strán: 304 strán

Vydavateľstvo: Chronicle Books

ISBN: 978-0-8118-7041-2

Vydanie: 2010

Rozmery: 22 x 26 x 3,3 cm

Váha: 1300 gramov.

 

 

 

 

Späť do obchodu