Čože? Aplikácia na pizzu?

V dnešnej dobe už nikoho neprekvapí, že pre prípravu pizze existuje viac aplikácií. PizzApp je tá, ktorá sa mi najviac osvedčila. Pomôže s kalkuláciou množstva všetkých surovín potrebných k príprave cesta. Jeho najväčší prínos vidím v rýchlom výpočte pridaného droždia s presnosťou na stotiny gramu. Pri odvážení vypočítaného množstva vám pomôže táto váha.

Aplikácia vypočíta ingrediencie potrebné na prípravu cesta so zvolenými vlastnosťami. Navrhne množstvo vody, soli, droždia, tiež vám umožní uložiť recepty s krátkym komentárom a fotografiou vyrobenej pizze. Stránka nastavení okrem voľby jazyka umožňuje povoliť a zakázať niektoré polia vo výpočte ingrediencií tak, aby na hlavnej stránke boli len tie kolónky, ktoré užívateľ skutočne používa. 

Máte na výber, či potrebujete cesto Neapolského alebo Rímskeho typu, či použijete aj chladničkové kysnutie, alebo cesto bude kysnúť len na pulte. Pre pokročilých užívateľov má funkciu pre bigu aj poolish. 

Počíta až s 5 typmi droždia: čerstvé lisované droždie, instantné sušené droždie - bežne dostupné v supermarkete, aktívne sušené droždie - sú to väčšie granule sušeného droždia, pevný kvások alebo tekutý kvások.

V nastaveniach môžete zvoliť koľko rôznych múk použijete na dané cesto, či pridáte do cesta olej alebo staré cesto. Na výber máte 7 jazykov, slovenčina ani čeština nie sú k dispozícii.

 

pizzApp2

Pre ďalšie informácie kliknite na link:

https://www.nfpsoftware.it/

 

Androidhttps://play.google.com/store/apps/details?id=fisico.pizzapp

Applehttps://apps.apple.com/us/app/pizzapp/id1228158792

 

Späť do obchodu